Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 5 από 5

Θέμα: [Feedback] Changelog 17.05.2016

  1. #1
    Community Team Το avatar του χρήστη Old_BB_Amta
    Εγγραφή
    18-02-2014
    Μηνύματα
    52
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    [Feedback] Changelog 17.05.2016

    Dear Settlers,

    Please leave your comments about the latest changelog in this thread.

    BB_Amta
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BB_Amta : 09-05-16 στις 21:25
    Αν χρειάζεστε βοήθεια, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και μαζί μου, αλλά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μήνυμα στα αγγλικά.

  2. #2

    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    32
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Όχι ότι έχει νόημα να γράφουμε σχόλια αφού κανένας δεν τα διαβάζει, αλλά τέλος πάντων είπα να γράψω κάτι γιατί δεν είχα τι να κάνω την ώρα της συντήρησης

    Η συγκεκριμένη αναβάθμιση έχει 2 βελτιώσεις. Η μια είναι που μπορούμε να στείλουμε τους στρατηγούς που δεν χρησιμοποιούμε στο αστέρι ώστε να μην πιάνουν πολύτιμο χώρο στο νησί μας, και ότι πλέον θα μπορούμε να μπαφάρουμε και τις αποθήκες προμηθειών των φίλων μας (ελπίζω και με έξτρα διάρκεια 50% όπως και στα υπόλοιπα)

    Όσο για το καραβάκι σε 2-3 χρόνια θα μας απασχολήσει το ζήτημα, αν δεν έχει κλείσει ήδη το παιχνίδι (μην ξεχνάμε ότι ο Ελληνικός server είναι ακόμη Beta έκδοση).

    Όσο για τις κλειδωμένες ζώνες και το απίστευτο Lag που έχει όταν φορτώνεις τους στρατηγούς με στρατό, για αυτό δεν τρέφω ελπίδες ότι θα κάνετε κάτι. Είμαι μάλιστα της άποψης ότι δεν έχετε καν εντοπίσει ακόμη από που μπορεί να προέρχεται αυτό, πόσο μάλλον να το διορθώσετε.

  3. #3
    Community Team Το avatar του χρήστη Old_BB_Amta
    Εγγραφή
    18-02-2014
    Μηνύματα
    52
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pccenter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τις κλειδωμένες ζώνες και το απίστευτο Lag που έχει όταν φορτώνεις τους στρατηγούς με στρατό, για αυτό δεν τρέφω ελπίδες ότι θα κάνετε κάτι. Είμαι μάλιστα της άποψης ότι δεν έχετε καν εντοπίσει ακόμη από που μπορεί να προέρχεται αυτό, πόσο μάλλον να το διορθώσετε.
    Hello, thank you for your feedback. Loading and unloading the troops on the generals while in adventure should be faster now, after today's update. Could you please confirm?

    Cheers,
    BB_Amta
    Αν χρειάζεστε βοήθεια, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και μαζί μου, αλλά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μήνυμα στα αγγλικά.

  4. #4

    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    32
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Από ότι δοκίμασα σε μια περιπέτεια που πρόλαβα να κάνω μετά την συντήρηση, ναι δεν υπάρχει το Lag στο φόρτωμα των στρατηγών αλλά το ίδιο είχε γίνει και πριν μερικές μέρες όταν είχαμε εκείνη την έκτακτη συντήρηση - reset αλλά το lag επανήλθε μετά από 2-3 μέρες. Οπότε είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα.

    Τώρα βέβαια έχουμε άλλα σημαντικότερα προβλήματα. Ανοίγεις περιπέτεια και όταν εμφανιστεί στις "καρφιτσωμένες" αναζητήσεις, κολλάει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτε. Πρέπει να βγεις και να ξαναμπείς στον λογαριασμό σου για να ξεκολλήσει και για να "χειριστείς" την περιπέτεια (να στείλεις στρατηγούς, να καλέσεις φίλους κ.λ.π.) μπορείς να το κάνεις μόνο από το μενού αναζητήσεων.

    Επίσης σε περιπέτειες όπως στον 2ο κλέφτη που πρέπει να πατήσεις γρήγορα ολοκλήρωση για να μην "σκάσει" το τελευταίο block, το μήνυμα για την ολοκλήρωση δεν βγαίνει οπότε πάνε 200 έφιπποι ξιφομάχοι (ήδη τους κλαίω με μαύρο δάκρυ) :*(

    Οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν. Το μη χείρον βέλτιστον

    Οπότε αν δεν είστε σίγουροι ότι μπορείτε να διορθώσετε κάτι αφήστε το καλύτερα μισοχαλασμενο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pccenter : 17-05-16 στις 17:16

  5. #5
    Community Team Το avatar του χρήστη Old_BB_Amta
    Εγγραφή
    18-02-2014
    Μηνύματα
    52
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Dear pccenter,

    If you are still experiencing performance issues while loading troops, please let me know (even if it happens after a few days).
    As for the quest book window issue, we will be conducting a maintenance tomorrow morning aiming to fix it (as announced on the website).

    Cheers,
    BB_Amta
    Αν χρειάζεστε βοήθεια, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και μαζί μου, αλλά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μήνυμα στα αγγλικά.

Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

H Ubisoft χρησιμοποιεί cookies ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση των διαδικτυακών μας τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας την παρούσα τοποθεσία συμφωνείτε και αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την πολιτική απορρήτου.