Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 15

Θέμα: Bug: εξαφάνιση στρατηγών

  1. #1
    Former Community Team member
    Εγγραφή
    05-04-2013
    Μηνύματα
    700
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    Bug: εξαφάνιση στρατηγών

    Αγαπητοί Άποικοι,

    Λαμβάνουμε αρκετές αναφορές για ένα τεχνικό σφάλμα που προέκυψε μετά την συντήρηση της Τετάρτης.
    Η ομάδα των τεχνικών μας θα κάνει τα πάντα για να λύσει το πρόβλημα το συντομότερο δυνατόν.
    Γνωρίζουμε ότι το πρόβλημα αναφέρθηκε σε αρκετους Server του The Settlers Online και ό,τι επηρεάζει όλα τα είδη των στρατηγών και κάθε περιπέτεια που απαιτεί μεταφορά στρατηγών και στρατευμάτων από ή προς άλλα νησιά.
    Σας συμβουλεύουμε να μη στέλνετε τους στρατηγούς σας σε περιπέτείες και να μη τους ανακαλείτε αν είναι ήδη σε περιπέτεια!
    Σας ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση και σας υποσχόμαστε ό,τι θα κάνουμε τα πάντα για να λύσουμε το πρόβλημα.

    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση,
    BB_Sehera
    Τα μηνύματα μου έχουν απενεργοποιηθεί. Σας παρακαλώ επικοινωνήστε με την BB_Lyedra στα αγγλικά ή επικοινωνήστε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά.

  2. #2

    Εγγραφή
    29-03-2013
    Μηνύματα
    7
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Na frontiste ektos apo signomes kai ta loipa.....na apozimiosete olo auto to xasimo pou exoume san paiktes ..aparadekto na simbenoun auta ta pragmata ..ta sxolia mou aforoun thn etereia kai mono.aparedekton....

  3. #3

    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    33
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Συμφωνα με τις οδηγίες σας αν κάποιος έχει σε εξέληξη περιπέτεια που λήγει σε μερικές ώρες δεν θα πρεπει να την ολοκληρώσει, αφού θα χαθούν οι στρατηγοί του στην επιστροφή. Αν δεν το κάνει όμως θα λήξει και θα χασει το Loot. Οπότε αυτό που λέτε δεν ειναι λύση.

    Κι αν οι τεχνικοί χρειάζονται μερικές μέρες να λύσουν το πρόβλημα, τι θα γίνει? θα κάθεται ένας ολόκληρος server να σπαμάρει στο chat παγκόσμιο? :P

    Οπως γραφει και ο φιλος ο Ασπροβάλτα, οι συγνώμες σε αυτές τις περιπτώσεις δεν επαρκούν.

  4. #4

    Εγγραφή
    05-05-2013
    Μηνύματα
    19
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    το πρόβλημα αναφέρθηκε τόσο γρήγορα μετά τη συντήρηση, ώστε προκειμένου να χάνεται χρόνος αναμένοντας λύση που ίσως δεν αποζημιώσει στο έπακρο τους παίκτες, ίσως θα έπρεπε η εταιρεία να εξετάσει το ενδεχόμενο επαναφοράς απο το τελευταίο εφεδρικό αντίγραφο (backup) πριν τη συντήρηση, εκτός βέβαια αν βρεθεί λύση που αποζημειώνει πλήρως τους παίκτες και ανακτά και το χαμένο στρατό και το χρόνο που κυλάει στις ανοικτές περιπέτειες αλλά και το χάσιμο χρόνου μέχρι την επαναφορά σε προηγούμενη κατάσταση...

  5. #5

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Επίσης τι γίνετε όταν κάποιος έχει χάσει στρατηγούς; είμαι στην αρχή μιας περιπέτειας κ μόλις έχασα 2.

  6. #6

    Εγγραφή
    13-03-2013
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Επιπλέον από ένα επίπεδο και μετά οι παίκτες έχουν ως κύρια επιλογή τις περιπέτειες για να συλλέγουν πόντους εμπειρίας και για να ολοκληρώνουν τις αναζητήσεις τους...πως θα προχωρήσουμε χωρίς στρατηγούς και στρατό;;

  7. #7
    Το avatar του χρήστη vagos
    Εγγραφή
    28-03-2013
    Περιοχή
    Παντού και πουθενά
    Μηνύματα
    41
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tellourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρόβλημα αναφέρθηκε τόσο γρήγορα μετά τη συντήρηση, ώστε προκειμένου να χάνεται χρόνος αναμένοντας λύση που ίσως δεν αποζημιώσει στο έπακρο τους παίκτες, ίσως θα έπρεπε η εταιρεία να εξετάσει το ενδεχόμενο επαναφοράς απο το τελευταίο εφεδρικό αντίγραφο (backup) πριν τη συντήρηση, εκτός βέβαια αν βρεθεί λύση που αποζημειώνει πλήρως τους παίκτες και ανακτά και το χαμένο στρατό και το χρόνο που κυλάει στις ανοικτές περιπέτειες αλλά και το χάσιμο χρόνου μέχρι την επαναφορά σε προηγούμενη κατάσταση...
    Eδω υπάρχει όμως μια ιδιαιτερότητα .....

    Πολλά παιδιά έχουν ξεκινήσει και δεν θα τελειώσουν περιπέτειες που είχαν στις αναζητήσεις τους και τις έχουν αγοράσει με κομμάτια χάρτη .... δεν αρκεί να γίνει rollback σε προηγούμενη ημερομηνία (χώρια που θα έχουμε και άλλες συνέπειες από χρήση βοηθημάτων που πιθανόν τώρα αν γινει rollback να πάνε χαμένα)

    Θα πρέπει άμεσα η εταιρία να μας πει τι θα γίνει μ αυτές τις περιπέτειες ...... θα μας τις δώσει πίσω ;; θα πρέπει να κάνει ο καθένας μας ξεχωριστά κάποιο μήνυμα στην υποστήριξη για τις χαμένες μονάδες και τις χαμένες περιπετειες και το κόστος που έχουν αυτές ;;

  8. #8

    Εγγραφή
    23-06-2013
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    και εγω έχασα στρατηγό. τι γίνετε τωρα;

    και εγω έχασα στρατηγό. τι γίνετε τωρα;

  9. #9

    Εγγραφή
    28-05-2013
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    στρατηγοι και στρατευμα

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ubiks Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω έχασα στρατηγό. τι γίνετε τωρα;
    κι εγω με μεγαλη μου λυπη μολις τωρα ειδα οτι οχι μονον τους τεσσερεις στρατηγους, εχασα και ολον τον στρατο μου επειδη ειμουν ειδη σε περιπετεια, και μιλαμε για καμποσο στρατο που με κοπο και ιδρωτα και υπομονη κοπιασα να τους ετοιμασω, Και η ερωτηση μου ειναι τιθα γινει με ολην αυτη την χασουρα???????? αλλη εχουν χοση χρηματα αλλη παλι οχι στο οχι ειμαι κι εγω, αλλα τι θα γινει καποια απαντηση μηπως???? παντως ενα συγνωμη μονον δεν αρκη.............

  10. #10

    Εγγραφή
    05-05-2013
    Μηνύματα
    19
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eδω υπάρχει όμως μια ιδιαιτερότητα .....

    Πολλά παιδιά έχουν ξεκινήσει και δεν θα τελειώσουν περιπέτειες που είχαν στις αναζητήσεις τους και τις έχουν αγοράσει με κομμάτια χάρτη .... δεν αρκεί να γίνει rollback σε προηγούμενη ημερομηνία (χώρια που θα έχουμε και άλλες συνέπειες από χρήση βοηθημάτων που πιθανόν τώρα αν γινει rollback να πάνε χαμένα)

    Θα πρέπει άμεσα η εταιρία να μας πει τι θα γίνει μ αυτές τις περιπέτειες ...... θα μας τις δώσει πίσω ;; θα πρέπει να κάνει ο καθένας μας ξεχωριστά κάποιο μήνυμα στην υποστήριξη για τις χαμένες μονάδες και τις χαμένες περιπετειες και το κόστος που έχουν αυτές ;;


    Φυσικά και όταν γίνεται επαναφορά σε προτυτέρα κατάσταση, ό,τι έγινε από κει και πέρα πάνει στράφτι (ενέργειες και χρόνος!). Το θέμα είναι ότι όσο καθυστερεί τόσο πιο ασύμφορο είναι. Αν πχ γινόταν αμέσως μετά την αναβάθμιση κι επανερχόμασταν στη νυχτερινή κατάσταση, θα ήταν απολύτως ανεκτό. Αλλά βλέπω ότι ο χρόνος κυλά και η αναζήτηση λύσης καθυστερεί επικίνδυνα, με παράλληλη εμφάνιση πρόσθετων προβλημάτων. Τι να πώ... μακάρι να το αποφύγουμε εδώ που φτάσαμε...

Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

H Ubisoft χρησιμοποιεί cookies ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση των διαδικτυακών μας τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας την παρούσα τοποθεσία συμφωνείτε και αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την πολιτική απορρήτου.