Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 2 από 2

Θέμα: [Feedback] Mayor Update: Second Edition

  1. #1
    Community Manager Το avatar του χρήστη BB_Sious
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Μηνύματα
    1.041
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    [Feedback] Mayor Update: Second Edition

    Hello, Settlers!

    Thank you for taking the time to read Mayor Update: Second Edition. Don't forget to leave your feedback in this thread.

    Happy commenting!
    BB_Sious
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BB_Sious : 27-06-24 στις 17:18
    Αν χρειάζεστε βοήθεια, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και μαζί μου, αλλά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μήνυμα στα αγγλικά.

  2. #2

    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    34
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά
    Γράφετε ότι μεταφέρθηκε το παιχνίδι σε ποιο εκσυγχρονισμένους διακομιστές που είναι πιο σταθεροί και λύνουν το πρόβλημα του "κολλήματος κατά το 90%" στην φόρτωση. Αυτό είναι κατά ένα μέρος σωστό, αλλά μόνον όσον αφορά τους περιφερειακούς server π.χ. τον Ελληνικό που το πρόβλημα είναι σχεδόν μηδενικό. Αλλά όσον αφορά τους com server, (π.χ. sandy) εκεί το πρόβλημα παραμένει σχεδόν καθημερινό. Και μάλιστα είχαμε θέμα που δεν μπορούσαμε να κάνουμε καν login για 2-3 μέρες το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, όταν και λόγω event "το φορτίο" ήταν αυξημένο.
    Για το starfall τώρα, τα είπα και σε προηγούμενο Post ότι έχει πολλά προβλήματα και έχει απογοητεύσει πολλούς παίχτες που έχασαν πόρους για την ολοκλήρωση σειρών αναζητήσεων χωρίς τελικά να έχουν καμμιά απολαβή αφού χάθηκαν λόγω bug. Επίσης δεν νομίζω να έχει κανένα νόημα να ασχοληθεί με αυτό παίχτης που είναι κάτω από 70 επίπεδο αφού οι απολαβές σε ΒΕ είναι ελάχιστες σε σχέση με τους πόρους που θα χάσει και είναι προτιμότερο να κάνει περιπέτειες. Τώρα όσον αφορά τα παράπονα για τα χρονικά όρια που έχει η κάθε σειρά αναζητήσεων κατά την προσωπική μου άποψη νομίζω ότι είναι σωστά όπως είναι τώρα. Η αύξησή τους θέλει πολύ προσοχή, αφού ανάλογα με ποιον τρόπο θα γίνει μπορεί να απογοητεύσει τους ενεργούς παίχτες. Και πιο συγκεκριμένα, Αν απλά αυξήσετε π.χ. το συνολικό όριο διάρκειας όλης της σειράς για παράδειγμα κατά μια ημέρα, αυτό δεν θα έχει επιπτώσεις σε κάποιον που είναι ενεργός και ολοκλήρωνε άνετα τις αναζητήσεις. Αλλά αν αλλάξετε και τους ενδιάμεσους χρόνους αναμονής που έχουν ορισμένες αναζητήσεις (π.χ. την διάρκεια των buff) τότε θα υπάρχει πρόβλημα.
    Αυτό που αναφέρετε για τον ήχο προσωπικά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί στο 95% του χρόνου μου στο παιχνίδι είναι κλειστός
    To Guild fest θα πρέπει πρώτα το δούμε για να εκφέρουμε γνώμη, αλλά να γνωρίζετε ότι οι περισσότεροι που έχουν μπει στο settlers και παίζουν τόσα χρόνια, συνεχίζουν να παίζουν γιατί δεν έχει PvP. Αν αυτό που θέλετε να εισάγετε έχει την μορφή του PvP ίσως να μην έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα και κυρίως αν αυτό το "challenge" που λέτε είναι μια μορφή κήρυξης πολέμου σε άλλη guild η οποία θα είναι μονόδρομος και δεν θα μπορεί να απορριφθεί. Και ίσως έτσι οδηγήσει πολλούς παίχτες να μένουν εκτός συμμαχιών για να έχουν την ησυχία τους.
    Οι νέες περιπέτειες είναι πάντα ευπρόσδεκτες αρκεί να μην έχουν bug και να μην είναι ασύμφορες από πλευράς απωλειών και αμοιβών σε σχέση με ήδη υπάρχουσες.
    Και η αποστολή εξερευνητών και γεωλόγων ομαδικά θα είναι πολύ σημαντικό στο παιχνίδι γιατί για τους παλιούς παίχτες έχει γίνει πολύ επίπονο. Προσωπικά έχω πάνω από 220 εξερευνητές και τους στέλνω μόνο σε event.
    Η αρνητική σας απάντηση όσον αφορά την αύξηση των level που παιχνιδιού, είναι λίγο απογοητευτική. Έχω πάει επίπεδο 80 στον Ελληνικό server και στον Sandy και περιμένω πως και πως να υπάρξει κάποια αύξηση. Η δικαιολογία που αναφέρετε ότι οι παίχτες θέλουν νέα κτίρια και αλυσίδες παραγωγής είναι λίγο ειρωνικό, αν κρίνω από πολλά κτίρια που έχετε εισάγει στα τελευταία event τα οποία ουσιαστικά δεν έχουν να προσφέρουν τίποτε νέο, και μάλιστα για τις αλυσίδες παραγωγής τους ή τα buff που παράγουν ή δίνουν έχουμε ήδη εδώ και χρόνια καλύτερα.
    Για αυτό που ζητάνε πολλοί παίχτες που είναι ο μεγαλύτερος χώρος για κτίρια ή νέα νησιά, στο οποίο και πάλι είστε αρνητικοί. Θα σας πρότεινα μια λύση. Κάντε τα κτίρια που δεν μπορούν να πωληθούν ή να αναβαθμιστούν να έχουμε ένα βασικό στο νησί και τα υπόλοιπα να είναι της μορφής αδειών. Έτσι δεν θα χρειάζεται να έχουμε π.χ. 15 παρατηρητήρια που πιάνουν χώρο 3χ3 και γεμίζουμε όλο το νησί αλλά 1 με 15 άδειες. Το ίδιο και με άλλα αντίστοιχα κτίρια.
    Αυτά από εμένα, και ελπίζω να τα διαβάζει κανένας.
    Και κάτι τελευταίο. Θα τα έγραφα και στο forum στον sandy αλλά έχει πάνω από 1 εβδομάδα που δεν λειτουργεί και βγάζει σφάλμα.

Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

H Ubisoft χρησιμοποιεί cookies ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση των διαδικτυακών μας τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας την παρούσα τοποθεσία συμφωνείτε και αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την πολιτική απορρήτου.