Παρακάτω θα βρείτε απαντήσεις σε μερικές από τις πιο συχνές ερωτήσεις που μπορεί να έχουν οι παίκτες για τις Συντεχνίες!

• Τι είναι η συντεχνία;
Η συντεχνία είναι μια ομάδα παικτών, οι οποίοι έχουν κάποιον κοινό σκοπό. Μπορεί απλά να θέλουν να έχουν επαφή με τους φίλους τους ή να πραγματοποιούν συμφέρουσες συναλλαγές, ή να ενισχύουν τακτικά τα νησιά των φιλών τους κλπ.

• Είναι υποχρεωτικό να ανήκω σε μία συμμαχία?
Όχι, δεν είναι υποχρεωτικό. Φυσικά υπάρχουν κάποια πλεονεκτήματα για τους παίκτες που ανήκουν σε συμμαχία όπως αυτά που αναφέρονται στην παραπάνω ερώτηση.

• Πως μπορώ να ξέρω αν ένας παίκτης είναι μέλος κάποιας συμμαχίας? Τι είναι η Συντομογραφία Συντεχνίας?
Η Συντομογραφία συντεχνίας είναι ένα σύντομο ακρώνυμο, το οποίο προσθέτεις δίπλα στο όνομα σου για να αναγνωρίζεσαι ως μέλος της συντεχνίας. Μπορείς να αναγνωρίζεις τα μέλη κάθε συμμαχίας από την τη συντομογραφία ανάμεσα στις αγκύλες [] πριν από το ψευδώνυμο τους.

• Τι είναι το Οικόσημο Συντεχνίας;

Πρόκειται για το σήμα της συντεχνίας.

• Τι είναι η περιγραφή Συντεχνίας;

Πρόκειται για μια σύντομη περιγραφή στην οποία μπορείς να παρουσιάσεις τον σκοπό και τον χαρακτήρα της συντεχνίας σου.

• Πως γίνομαι μέλος μιας συμμαχίας?
Αν θέλεις να γίνεις μέλος μιας συμμαχίας, μπορείς να στείλεις μια αίτηση στη συντεχνία στην οποία θέλεις να γίνεις μέλος. Ένας άλλος τρόπος να γίνεις μέλος σε μια συντεχνία είναι να δεχτείς μια πρόσκληση από μια συντεχνία. μερικές φορές η συμμετοχή εξαρτάται από συγκεκριμένα κριτήρια όπως ηλικία, επίπεδο κλπ τα οποία φυσικά θέτει ο κάθε αρχηγός συντεχνίας. Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα κάθε συντεχνίας.

• Πως ξεγράφομαι από μία συντεχνία?
Για να εγκαταλείψεις μια συντεχνία, κάνε κλικ στο κουμπί "Εγκατάλειψη Συμμαχίας".

• Πως ιδρύω μια συντεχνία ?
Οποιοσδήποτε παίκτης μπορεί να ιδρύσει μια συντεχνία. Θα πρέπει να χτίσεις μια έδρα συντεχνίας. Για να τη χτίσει χρειάζεσαι 5000 μονάδες μάρμαρο, 5000 μονάδες ξύλο οξιάς και 3000 νομίσματα, ή μπορείτε μα αγοράσετε μία έδρα συντεχνίας στο κατάστημα για 1250 Διαμάντια. Μόλις χτίσεις την Έδρα της Συντεχνίας σου, μπορείς να ιδρύσεις τη συντεχνία, επιλέγοντας το όνομα, την συντομογραφία και το οικόσημο της.

• Πως μπορώ να διαλύσω μια συντεχνία?

Για να διαλύσεις μια συντεχνία, θα πρέπει πρώτα να διώξεις όλα τα υπάρχοντα μέλη. Μόλις το κάνεις αυτό θα ενεργοποιηθεί η επιλογή Διαγραφή Συντεχνίας. Μη ξεχνάτε αφού εγκαταλείψετε ή διαλύσετε μια συντεχνία έχετε 24 ώρες να σκεφτείτε την επόμενη σας κίνηση.

• Πως προσκαλώ παίκτες να γίνουν μέλη της συντεχνίας μου ?
Μπορείς να προσκαλέσεις παίκτες στη συντεχνία σου κάνοντας κλικ στο κουμπί "Πρόσκληση". Αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη σε συγκεκριμένες θέσης στη Συντεχνία.

• Πως ενεργοποιώ το Πιστοποιητικό μέλους?
Χρησιμοποιήστε ένα αντικείμενο όπως ακριβώς θα χρησιμοποιούσες και ένα βοήθημα. Απλά χρησιμοποιήστε το στην έδρα της συντεχνίας που βρίσκεται στο νησί του αρχηγού της Συντεχνίας.

• Τι είναι η κατάταξη της συντεχνίας?
Οι συμμαχίες οργανώνονται με συγκεκριμένη ιεραρχία. Υπάρχει ο αρχηγός της Συντεχνίας και τα μέλη της συντεχνίας τα οποία έχουν συγκεκριμένες θέσεις.
Αρχηγός Συντεχνίας: Ο Αρχηγός της Συντεχνίας είναι ουσιαστικά ο Ιδρυτής της Συντεχνίας και κατέχει το δικαίωμα διαχείρισης της συντεχνίας.
Διαχειριστής Συντεχνίας: Το δεξί χέρι του αρχηγού. Διορίζεται από τον Αρχηγό και βοηθάει στην διαχείριση της συντεχνίας.
Μέλη: Αυτά είναι τα κανονικά μέλη της Συντεχνίας.
Δοκιμαστικά Μέλη:Τα Δοκιμαστικά Μέλη πρέπει να περιμένουν για μια ορισμένη χρονική περίοδο πριν γίνουν κανονικά Μέλη.

• Μέχρι πόσα μέλη μπορεί να έχει μια συντεχνία?

Μια συντεχνία μπορεί να έχει μέχρι 100 μέλη.

• Πως μπορώ να αυξήσω το ανώτατο όριο των μελών της συντεχνίας μου?
Μπορείς να αγοράσεις ένα Πλαστό Πιστοποιητικό Μέλους ή τα Πιστοποιητικά Μέλους από την Μαύρη Αγορά για 400 χρυσά νομίσματα και να αυξήσεις το όριο μελών της συντεχνίας κατά ένα ή δύο μέλη.

• Μπορώ να αλλάξω της συντομογραφία της συντεχνίας μου?

Μέχρι στιγμής δεν είναι δυνατόν να αλλάξεις τη συντομογραφία της συντεχνίας σου.

• Πόσο μεγάλη μπορεί να είναι η συντομογραφία της συντεχνίας?

Η συντομογραφία της συντεχνίας σου μπορεί να έχει μέχρι 5 γράμματα.
• Πόσο μεγάλο μπορεί να είναι το όνομα της συντεχνίας μου?
Το όνομα της συντεχνίας σου μπορεί να είναι μέχρι 23 γράμματα.

• Μπορώ να αλλάξω το όνομα της Συντεχνίας μου ?
Μέχρι στιγμής δεν είναι δυνατόν να αλλάξεις το όνομα της συντεχνίας σου.

• Αν διαλύσω τη συντεχνία μου θα καταστραφεί και η έδρα της συντεχνίας ?

Αφού διαλύσεις τη συντεχνία σου, η έδρα της θα παραμείνει στο νησί σου.

• Υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω, αν εγκαταλείψω μια συντεχνία?

Αφού εγκαταλείψεις μια συντεχνίας, έχεις 24 ώρες στη διάθεση σου για να σκεφτείς την επόμενη σου κίνηση. Μετά από 24 ώρες μπορείς αν θες να γίνει μέλος μιας άλλης συντεχνίας.

• Μπορώ να γκρεμίσω την έδρα της συντεχνίας μου ?
Μπορείς να γκρεμίσεις την έδρα της συντεχνίας και η συντεχνία σου θα συνεχίσει να υπάρχει αλλά δεν θα μπορείς να προσθέσεις νέα μέλη.

• Μπορώ να είμαι μέλος σε 2 συντεχνίες ταυτόχρονα?

Δεν είναι δυνατόν να είσαι μέλος σε δύο συμμαχίες ταυτόχρονα μέχρι στιγμής...

• Υπάρχει ξεχωριστό τμήμα του forum για κάθε συντεχνία?

Κάθε συντεχνία μπορεί να παρουσιάσει τα μέλη και τον σκοπό της ενότητα Συντεχνίες!

Για σχόλια και απορίες σχετικά με τις Συντεχνίες μπορείτε να γράψετε εδώ!

Σας ευχόμαστε Καλό Εποικισμό!
BB_Sehera