Απάντηση στο θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6

Θέμα: Αξιοποίηση άχρηστων στρατηγών

  1. #1

    Εγγραφή
    14-03-2013
    Μηνύματα
    32
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    Αξιοποίηση άχρηστων στρατηγών

    Καλησπέρα

    Στον Ελληνικό server έχουμε επί το πλείστον παλαιούς παίχτες που μένουν στο παιχνίδι από την έναρξη σχεδόν του παιχνιδιού, μέσα σε αυτούς και εγώ.
    Στην αρχή του server δεν είχαμε μεγάλη ποικιλία από στρατηγούς οπότε κάθε νέος που έμπαινε οι περισσότεροι από εμάς τον αγοράζαμε (τις περισσότερες φορές ξοδεύοντας διαμάντια)
    Με την εξέλιξη του παιχνιδιού πολλοί από αυτούς τους στρατηγούς δεν έχουν πλέον καμία χρησιμότητα και τους έχουμε απλά στο αστέρι για να μας θυμίζουν τα διαμάντια που ξοδέψαμε για να τους αγοράσουμε. Μιλώντας με τους συμμάχους μου σχετικά με τις τελευταίες αλλαγές που έγιναν στο παιχνίδι διαμορφώσαμε μια πρόταση για το πως αυτοί οι "άχρηστοι" στρατηγοί θα μπορούσαν να αποκτήσουν κάποια χρησιμότητα.

    Η πρότασή μας είναι η ακόλουθη :
    Να μπει στο παιχνίδι ένα blue print το οποίο να το τοποθετείς σε ένα κτίριο (π.χ. αποθήκη σπανιοτήτων, εργαστήριο, δημαρχείο ή κάποιο αντίστοιχο με το οποίο να μπορείς να μετατρέψεις τους άχρηστους στρατηγούς σε κάποιον πιο χρήσιμο στρατηγό. π.χ τον Βετεράνο σε major ή Old Gemini, τον Δράκουλα σε ΜΜΑ, ή ακόμη και σε διαχειριστή δίνοντας 4 Βετεράνους κ.ο.κ
    Νομίζω ότι αρκετοί παίχτες θα ενδιαφερθούν να αγοράσουν τέτοια blue print και κατά την γνώμη μου θα δώσει και νέα ώθηση στα event που δίνουν αυτούς τους στρατηγούς (αφού πλέον κανένας δεν ασχολείται για να τους αγοράσει λόγω της μη χρησιμότητας τους).

    Ελπίζω η ιδέα μας να βρει υποστηριχτές και να την υλοποιήσετε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

  2. #2
    Το avatar του χρήστη vagos
    Εγγραφή
    28-03-2013
    Περιοχή
    Παντού και πουθενά
    Μηνύματα
    41
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Για να συνεχίσω την σκέψη του pccenter στο θέμα το blue print μπορεί να λέγεται ''ΑΠΟΣΥΡΣΗ'' η ''ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗ'' ......
    Για όσους Στρατηγούς τους έχουμε αγοράσει θα μπορούσατε να παίρναμε πίσω ένα μικρο μέρος του κόστους τους σε διαμάντια (το 20% πχ του κόστους αγοράς τους) και για όσους έχουμε αποκτήσει σε εκδηλώσεις να υπήρχε κάποιο κτίριο που με κάθε αποσυρομενο στρατηγό να μας δίνει έξτρα πληθυσμό
    Και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί μετά από τόσα χρονιά υπάρχει όριο αγοράς για 15!!! εμπειροπόλεμους στρατηγούς (τους γνωστούς παλιά ως γρήγορους 200αρηδες ) η για 10!!! Βετεράνους .... ακόμα και σε νέους παίχτες με την πληθώρα των στρατηγών που υπάρχει στην μαύρη αγορά τι τους ωφελεί ;

  3. #3

    Εγγραφή
    05-10-2013
    Μηνύματα
    4
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Πολύ καλή πρόταση Πανό, γενικά θα πρέπει να αρχίσουν να σκέφτονται την ανακύκλωση όλων των άχρηστων αντικειμένων που έχουμε γεμίσει το αστέρι μας, όπως οι αρκετές χιλιάδες περιπέτειες που δεν πρόκειται να κάνουμε ποτέ...

  4. #4

    Εγγραφή
    07-07-2013
    Μηνύματα
    7
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Η πρόταση του pc είναι και έξυπνη και πολύ αποδοτική για τους παίκτες. Την υποστηρίζω 100%.

  5. #5
    Το avatar του χρήστη bachar1
    Εγγραφή
    26-07-2013
    Περιοχή
    the woods
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Η πρόταση του Πανου ( pccenter) ειναι πραγματι πολυ καλη γιατι με τοσους αχρηστους στρατηγους το μονο που γινετε ειναι συνοστισμος στο αστερι χωρις καμια χρησημοτητα οποτε η αναβαθμηση τους θα είναι οτι καλητερο και με πιο μεγαλες δυνατοτητες για της περιπετειες

  6. #6
    Community Manager Το avatar του χρήστη BB_Sious
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Μηνύματα
    1.026
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Dear players,

    Thanks for your suggestion. Adding a major overhaul in the game may not be possible at this time but this does sound like a good idea. I'll be sure to pitch it to the dev team, so they can consider this when planning for improvements in the game.

    Regards,
    BB_Sious
    Αν χρειάζεστε βοήθεια, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και μαζί μου, αλλά σας παρακαλώ στείλτε μου ένα μήνυμα στα αγγλικά.

Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

H Ubisoft χρησιμοποιεί cookies ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση των διαδικτυακών μας τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας την παρούσα τοποθεσία συμφωνείτε και αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την πολιτική απορρήτου.