Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 13

Θέμα: Χρήσιμες Συμβουλές για αρχάριους!

  1. #1
    Former Community Team member
    Εγγραφή
    05-04-2013
    Μηνύματα
    700
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος

    Χρήσιμες Συμβουλές για αρχάριους!

    Αγαπητοί Άποικοι,

    Χρειαζόμαστε τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας!

    Σίγουρα οι έμπειροι παίκτες ανάμεσα μας γνωρίζουν πολλά μικρά μυστικά και χρήσιμες συμβουλές που σε βοηθούν να δημιουργήσεις μια πλούσια αποικία, με αρμονικές αλυσίδες παραγωγής και ισχυρό στρατό!

    Θα ήθελα να συγκεντρώσουμε εδώ μερικές χρήσιμες συμβουλές για τους παίκτες που μόλις άρχισαν να δημιουργούν τη δική τους αποικία!

    Είμαι σίγουρη ότι θα συγκεντρώσουμε αρκετά μικρά μυστικά που όλοι θα έπρεπε να γνωρίζουν στο ξεκίνημα τους στο παιχνίδι!

    Μοιραστείτε λοιπόν μαζί μας τις πολύτιμες γνώσεις σας και βοηθήστε τους νεοφερμένους!

    BB_Sehera
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BB_Sehera : 20-01-14 στις 12:11
    Τα μηνύματα μου έχουν απενεργοποιηθεί. Σας παρακαλώ επικοινωνήστε με την BB_Lyedra στα αγγλικά ή επικοινωνήστε με την Ομάδα Υποστήριξης στα ελληνικά.

  2. #2

    Εγγραφή
    22-07-2013
    Μηνύματα
    2
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Είμαι καινούργια στο παιχνίδι. Έφτασα στο 4ο επιπεδο, και έχω κολλήσει εδώ :"Επιλέξτε τον δασοκόμο πεύκου,κάτω από την λεπτομερή επισκόπηση του δέντρου του πεύκου" Τι εννοεί ?????? Ποιόν να επιλέξω ? Έχω 4 δασοκόμους. Artemida_M

  3. #3

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Μηνύματα
    38
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    θα ανοίξεις την επισκόπηση της οικονομίας (το εικονίδιο που μοιάζει με άβακα-αριθμητήριο) και θα ψάξεις στις λίστες αριστερά να βρεις τους κορμούς πεύκου. θα κλικάρεις το κορμό και στα δεξιά θα δημιουργηθεί η "επισκόπηση του δέντρου του πεύκου". Στο δέντρο αυτό, επάνω θα είναι το πεύκο και από κάτω ένα εικονίδιο που είναι οι δασοκόμοι. Θα πατήσεις αυτό το εικονίδιο και στα αριστερά θα σου εμφανίσει λίστα με τους 4 δασοκόμους που έχεις. Κλίκαρε έναν από αυτούς.

  4. #4

    Εγγραφή
    16-07-2013
    Μηνύματα
    1
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Αναζήτηση θυσαυρού - αποστολή Νομίσματα στο δρόμο (λεει ότι ο εξερευνητής κατα την διάρκεια αναζήτησης θυσαυρού μπορει να βρεί νόμισμα ) έχω κανει 3 αναζητήσεις μεσαίου θυσαυρρου και 2 μικρου και δεν εχω βρεί κανένα νόμισμα....

  5. #5

    Εγγραφή
    22-07-2013
    Μηνύματα
    2
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Σ΄ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!

  6. #6

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Μηνύματα
    38
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Artemida_M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ΄ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!
    εντάξει έπιασε? τέτοιες ερωτήσεις μπορείς να τις κάνεις και στο chat την ώρα που παίζεις. θα σου απαντήσουν αμέσως και δεν θα καθυστερείς το παιχνίδι σου

  7. #7

    Εγγραφή
    03-08-2013
    Μηνύματα
    7
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    παιδια εχω μια αναζητηση που λεει ανοιξτε το παραθυρο καταστηματος. που ειναι το καταστημα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dean78 : 03-08-13 στις 17:18

  8. #8

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Μηνύματα
    38
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Έχω 2 συμβουλές για τους νέους παίχτες

    1ον: Μην βιάζεστε να χτίζετε και να αναβαθμίζετε τα κτίρια σας. Έχετε πάντα τον απαραίτητο αριθμό σύμφωνα με τις αναζητήσεις. Όταν αποκτήσετε εμπειρία θα είστε σε θέση να εκτιμήσετε αν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Το ισχύει και για τους γεωλόγους και του στρατηγούς. Καθαρίστε το νησί σας και μετά πάρτε και 2ο στρατηγό και γεωλόγο από τον έμπορο.

    2ον: Οι οδηγοί που κυκλοφορούν σχετικά με την στρατηγική καθαρισμού του νησιού από τους αντιπάλους είναι πολύ χρήσιμοι. Να τους λάβετε υπ' όψη σας. Παρόλα αυτά μην προσπερνάτε στρατόπεδα (και ας το προτείνουν οι οδηγοί). Θα χάσετε χρήσιμους βαθμούς εμπειρίας.

    και μία 3η συμβουλή: μπαίνετε στο forum και δίνετε πληροφορίες για τους επόμενους παίχτες!!

  9. #9

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Μηνύματα
    38
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Προτιμάτε τα πηγάδια και τα χωράφια του επιπέδου Ι.
    Μπορεί να κρατάνε λιγότερο αλλά χτίζονται και με πιο οικονομικά υλικά.

  10. #10

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Μηνύματα
    38
    Monde
    Σμαραγδένια νήσος
    Χτίζετε όλα τα κτίρια παραγωγής κοντά σε αποθήκες. Ακόμα και τα πηγάδια.
    Βάλτε αποθήκες κοντά στα ορυχεία.
    Τα χωράφια δίπλα στα αγροκτήματα και τα αγροκτήματα κοντά σε αποθήκες.
    Τους δασοκόμους, τους ξυλοκόπους, τους ψαράδες, τους κυνηγούς κοντά στα ανάλογα αποθέματα και κοντά σε αποθήκες.
    Όσο πιο κοντά βρίσκονται σε αποθήκες τόσο λιγότερο χρόνο χρειάζονται οι παραγωγές και τόσο μεγαλύτερη παραγωγή θα πετύχετε.

    Τα σπίτια, τις βίλες, το γραφείο εμπορίου, το στρατώνα, την έδρα αποίκων, την ταβέρνα, τον βιβλιοδέτη μπορείτε να τους βάλετε όσο μακρυά θέλετε. Δεν πάει κανένας άποικος σε αυτά τα κτίρια και δεν επηρεάζεται ο χρόνος παραγωγής τους από την θέση τους.

    Αν έχετε ήδη τοποθετήσει τα κτίρια σας, αλλάξτε τα θέση (για τα πιο πολλά το κόστος είναι πέτρες και σανίδες πεύκου) για να είναι κοντά σε αποθήκες.
    Οι αποθήκες δεν μπορούν να μετακινηθούν. Μπορείτε όμως να τις γκρεμίσετε (εάν δεν τις έχετε αναβαθμίσει) και να φτιάξετε καινούργιες σε πιο βολικά σημεία.

Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

H Ubisoft χρησιμοποιεί cookies ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση των διαδικτυακών μας τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας την παρούσα τοποθεσία συμφωνείτε και αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την πολιτική απορρήτου.